Print Page | Sign In | Register
IZFS Annual Symposium Presentations
Share |

Abstract Program Presentations

Use the field below to enter your search criteria

Pres. Num. Session Topic Presenting Author Date Time Room
1 Plenary 1: Emerging Technology (imaging, profiling, genome-editing) Endodermal and Mesodermal Organs Charles Williams Wed., June 20 7:15 PM - 8:45 PM Shannon Hall
2 Plenary 1: Emerging Technology (imaging, profiling, genome-editing) Early Development and Patterning Katherine Rogers Wed., June 20 7:15 PM - 8:45 PM Shannon Hall
3 Plenary 1: Emerging Technology (imaging, profiling, genome-editing) Hematopoiesis: Development and Disease Sobhika Agarwala Wed., June 20 7:15 PM - 8:45 PM Shannon Hall
4 Plenary 1: Emerging Technology (imaging, profiling, genome-editing) Genome Editing Leonard Burg Wed., June 20 7:15 PM - 8:45 PM Shannon Hall
5 Plenary 1: Emerging Technology (imaging, profiling, genome-editing) Infection and Immunity Molly Matty Wed., June 20 7:15 PM - 8:45 PM Shannon Hall
6 Concurrent 1: Neural development and regeneration Neural Development and Regeneration Julia Ganz Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
7 Concurrent 1: Neural development and regeneration Neural Development and Regeneration Ira Male Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
8 Concurrent 1: Neural development and regeneration Neural Development and Regeneration Sol Pose-Mendez Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
9 Concurrent 1: Neural development and regeneration Neural Development and Regeneration Deeptha Vasudevan Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
10 Concurrent 1: Neural development and regeneration Neural Development and Regeneration Patricia Murphy Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
11 Concurrent 1: Cardiac development and disease Cardiac Development and Disease Neha Ahuja Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
12 Concurrent 1: Cardiac development and disease Cardiac Development and Disease Sven Reischauer Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
13 Concurrent 1: Cardiac development and disease Cardiac Development and Disease Xiao Ma Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
14 Concurrent 1: Cardiac development and disease Cardiac Development and Disease Michka Sharpe Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
15 Concurrent 1: Cardiac development and disease Cardiac Development and Disease Jacob Gafranek Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
16 Concurrent 1: Endodermal and mesodermal organs Endodermal and Mesodermal Organs Chunyue Yin Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
17 Concurrent 1: Endodermal and mesodermal organs Endodermal and Mesodermal Organs Arkadi Shwartz Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
18 Concurrent 1: Endodermal and mesodermal organs Endodermal and Mesodermal Organs Hannah Edelman Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
19 Concurrent 1: Endodermal and mesodermal organs Endodermal and Mesodermal Organs Jieun (Esther) Park Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
20 Concurrent 1: Endodermal and mesodermal organs Neural Circuits and Behavior Kohei Hatta Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
21 Concurrent 1: Endodermal and mesodermal organs Regeneration and Stem Cells Duc Dong Thurs., June 21 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
22 Plenary 2: Regeneration and stem cells, Steve Johnson memorial Regeneration and Stem Cells James Allen Thurs., June 21 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
23 Plenary 2: Regeneration and stem cells, Steve Johnson memorial Regeneration and Stem Cells Joanna Smeeton Thurs., June 21 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
24 Plenary 2: Regeneration and stem cells, Steve Johnson memorial Regeneration and Stem Cells Yanchao Han Thurs., June 21 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
25 Plenary 2: Regeneration and stem cells, Steve Johnson memorial Regeneration and Stem Cells Klara Novoselc Thurs., June 21 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
26 Plenary 2: Regeneration and stem cells, Steve Johnson memorial Hematopoiesis: Development and Disease Erica Bresciani Thurs., June 21 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
27 Plenary 3: Morphogenesis and Organogenesis Endodermal and Mesodermal Organs Christian Mosimann Thurs., June 21 1:45 PM - 3:00 PM Shannon Hall
28 Plenary 3: Morphogenesis and Organogenesis Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Jennifer Bagwell Thurs., June 21 1:45 PM - 3:00 PM Shannon Hall
29 Plenary 3: Morphogenesis and Organogenesis Cell Migrations, Polarity, and Organelles Margot Williams Thurs., June 21 1:45 PM - 3:00 PM Shannon Hall
30 Plenary 3: Morphogenesis and Organogenesis Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Inaba Yasuko Thurs., June 21 1:45 PM - 3:00 PM Shannon Hall
31 Plenary 3: Morphogenesis and Organogenesis Neural Development and Regeneration Zach Collins Thurs., June 21 1:45 PM - 3:00 PM Shannon Hall
32 Concurrent 2: Early development and patterning Early Development and Patterning Triveni Menon Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
33 Concurrent 2: Early development and patterning Early Development and Patterning James Norman Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
34 Concurrent 2: Early development and patterning Early Development and Patterning Ricardo Fuentes Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
35 Concurrent 2: Early development and patterning Early Development and Patterning Hannah Greenfeld Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
36 Concurrent 2: Early development and patterning Early Development and Patterning Cara Moravec Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
37 Concurrent 2: Early development and patterning Cell Migrations, Polarity, and Organelles Jennifer Gutzman Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
38 Concurrent 2: Infection and immunity Infection and Immunity John Rawls Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
39 Concurrent 2: Infection and immunity Infection and Immunity Mark Cronan Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
40 Concurrent 2: Infection and immunity Infection and Immunity Ruth Houseright Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
41 Concurrent 2: Infection and immunity Infection and Immunity Anju Philip Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
42 Concurrent 2: Infection and immunity Infection and Immunity Emily Rosowski Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
43 Concurrent 2: Signaling, growth control, and cancer Signaling, Growth Control, and Cancer Madeline Hayes Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
44 Concurrent 2: Signaling, growth control, and cancer Signaling, Growth Control, and Cancer Hannah Burr Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
45 Concurrent 2: Signaling, growth control, and cancer Signaling, Growth Control, and Cancer Sofia de Oliveira Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
46 Concurrent 2: Signaling, growth control, and cancer Signaling, Growth Control, and Cancer shuning He Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
47 Concurrent 2: Signaling, growth control, and cancer Julien Ablain Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
48 Concurrent 2: Signaling, growth control, and cancer Signaling, Growth Control, and Cancer Rita Mateus Fri., June 22 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
49 Plenary 4: Signaling and Gene regulation Gene Regulation, RNA and Genomics Christina Hansen Fri., June 22 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
50 Plenary 4: Signaling and Gene regulation Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Gabriel Yette Fri., June 22 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
51 Plenary 4: Signaling and Gene regulation Regeneration and Stem Cells Taole Liu Fri., June 22 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
52 Plenary 4: Signaling and Gene regulation Endodermal and Mesodermal Organs Nikolay Ninov Fri., June 22 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
53 Plenary 4: Signaling and Gene regulation Early Development and Patterning Tohru Ishitani Fri., June 22 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
54 Concurrent 3: Musculoskeletal system, skin, and connective tissue Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Pierre Le Pabic Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
55 Concurrent 3: Musculoskeletal system, skin, and connective tissue Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Pengfei Xu Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
56 Concurrent 3: Musculoskeletal system, skin, and connective tissue Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Arul Subramanian Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
57 Concurrent 3: Musculoskeletal system, skin, and connective tissue Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Marco De Leon Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
58 Concurrent 3: Musculoskeletal system, skin, and connective tissue Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Victor Lewis Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
59 Concurrent 3: Musculoskeletal system, skin, and connective tissue Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Jeffrey Rasmussen Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
60 Concurrent 3: Hematopoieisis Hematopoiesis: Development and Disease Emilia Galperin Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
61 Concurrent 3: Hematopoieisis Hematopoiesis: Development and Disease Erich Damm Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
62 Concurrent 3: Hematopoieisis Hematopoiesis: Development and Disease Valerie Wittamer Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
63 Concurrent 3: Hematopoieisis Hematopoiesis: Development and Disease J. Kimble Frazer Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
64 Concurrent 3: Hematopoieisis Signaling, Growth Control, and Cancer Jeremy Baeten Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
65 Concurrent 3: Hematopoieisis Signaling, Growth Control, and Cancer Mariana Oliveira Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
66 Concurrent 3: Physiology, metabolism and disease Physiology, Metabolism and Disease Mroj Alassaf Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
67 Concurrent 3: Physiology, metabolism and disease Physiology, Metabolism and Disease Olivia Weeks Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
68 Concurrent 3: Physiology, metabolism and disease Physiology, Metabolism and Disease Paul Wrighton Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
69 Concurrent 3: Physiology, metabolism and disease Physiology, Metabolism and Disease Chao LIU Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
70 Concurrent 3: Physiology, metabolism and disease Physiology, Metabolism and Disease Curtis Boswell Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
71 Concurrent 3: Physiology, metabolism and disease Physiology, Metabolism and Disease Robyn Allen Sat., June 23 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
72 Plenary 5: Neuroscience Neural Circuits and Behavior Pui Ying Lam Sat., June 23 2:30 PM - 4:00 PM Shannon Hall
73 Plenary 5: Neuroscience Neural Circuits and Behavior David Prober Sat., June 23 2:30 PM - 4:00 PM Shannon Hall
74 Plenary 5: Neuroscience Neural Circuits and Behavior Konstantinos Ampatzis Sat., June 23 2:30 PM - 4:00 PM Shannon Hall
75 Plenary 5: Neuroscience Neural Development and Regeneration Yunlu Zhu Sat., June 23 2:30 PM - 4:00 PM Shannon Hall
76 Plenary 5: Neuroscience Neural Development and Regeneration Adam Tuttle Sat., June 23 2:30 PM - 4:00 PM Shannon Hall
77 Plenary 5: Neuroscience Neural Development and Regeneration Melissa Ducommun Priest Sat., June 23 2:30 PM - 4:00 PM Shannon Hall
78 Concurrent 4: Gene Regulation/RNA biology and genomics Gene Regulation, RNA and Genomics Mary Goll Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
79 Concurrent 4: Gene Regulation/RNA biology and genomics Gene Regulation, RNA and Genomics Julia Horsfield Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
80 Concurrent 4: Gene Regulation/RNA biology and genomics Gene Regulation, RNA and Genomics Weimin Shen Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
81 Concurrent 4: Gene Regulation/RNA biology and genomics Regeneration and Stem Cells Ruorong Yan Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
82 Concurrent 4: Gene Regulation/RNA biology and genomics Gene Regulation, RNA and Genomics Jonathan Fillatre Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Shannon Hall
83 Concurrent 4: Vascular biology Vascular Biology Brendan Chestnut Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
84 Concurrent 4: Vascular biology Vascular Biology Sanjeeva Metikala Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
85 Concurrent 4: Vascular biology Vascular Biology Amber Stratman Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
86 Concurrent 4: Vascular biology Vascular Biology Masahiro Shin Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
87 Concurrent 4: Vascular biology Vascular Biology Teresa Capasso Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Play Circle
88 Concurrent 4: Cell migration, polarity, and organelles Cell Migrations, Polarity, and Organelles Kristin Artinger Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
89 Concurrent 4: Cell migration, polarity, and organelles Cell Migrations, Polarity, and Organelles Morley Willoughby Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
90 Concurrent 4: Cell migration, polarity, and organelles Cell Migrations, Polarity, and Organelles Heidi Hehnly Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
91 Concurrent 4: Cell migration, polarity, and organelles Cell Migrations, Polarity, and Organelles Lydia Djenoune Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
92 Concurrent 4: Cell migration, polarity, and organelles Cell Migrations, Polarity, and Organelles Joaquin Navajas Acedo Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
93 Concurrent 4: Cell migration, polarity, and organelles Cell Migrations, Polarity, and Organelles Sarah Lusk Sun., June 24 8:15 AM - 9:45 AM Historical Society
94 Plenary 6: Zebrafish research across fields (PI session) Physiology, Metabolism and Disease Jeff Mumm Sun., June 24 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
95 Plenary 6: Zebrafish research across fields (PI session) Early Development and Patterning Tanya Whitfield Sun., June 24 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
96 Plenary 6: Zebrafish research across fields (PI session) Gene Regulation, RNA and Genomics Kerstin Howe Sun., June 24 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
97 Plenary 6: Zebrafish research across fields (PI session) Early Development and Patterning Bruce Draper Sun., June 24 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
98 Plenary 6: Zebrafish research across fields (PI session) Genome Editing Didier Stainier Sun., June 24 10:30 AM - 12:00 PM Shannon Hall
99 Poster Session I Cardiac Development and Disease Michael Harrison Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
100 Poster Session I Cardiac Development and Disease Roman Li Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
101 Poster Session I Cardiac Development and Disease Dorien Schepers Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
102 Poster Session I Cardiac Development and Disease Chelsea Herdman Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
103 Poster Session I Cardiac Development and Disease Azhaguchamy Muthukumaran Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
104 Poster Session I Cardiac Development and Disease Michael Rebagliati Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
105 Poster Session I Cardiac Development and Disease Andrew Holowiecki Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
106 Poster Session I Cardiac Development and Disease Sahar Da'as Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
107 Poster Session I Cardiac Development and Disease Xin Lou Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
108 Poster Session I Cardiac Development and Disease Ian Scott Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
109 Poster Session I Cardiac Development and Disease Yonghe Ding Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
110 Poster Session I Cardiac Development and Disease Nathan Stutt Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
111 Poster Session I Cardiac Development and Disease Jamie Genthe Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
112 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Sudipto Roy Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
113 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Wenqing Zhou Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
114 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Tamara Stawicki Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
115 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Seok-Yong Choi Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
116 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Rachel Warga Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
117 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Chase Bryan Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
118 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Hao Jia Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
119 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Kathy Qian Luo Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
120 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Macaulie Casey Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
121 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Agnik Dasgupta Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
122 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Wesley Schnapp Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
123 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Jan Huisken Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
124 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Ashley Bruce Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
125 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Anna Love Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
126 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Dianna Prince Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
127 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Haoyu Wan Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
128 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Nicholas Carrara Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
129 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Warlen Pereira Piedade Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
130 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Kristyn VanDerMeulen Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
131 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Daniel Levic Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
132 Poster Session I Cell Migrations, Polarity, and Organelles Tianhui Chen Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
133 Poster Session I Early Development and Patterning Qiang Wang Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
134 Poster Session I Early Development and Patterning Dvir Gur Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
135 Poster Session I Early Development and Patterning Anjalie Schlaeppi Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
136 Poster Session I Early Development and Patterning Tanya Petrachkova Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
137 Poster Session I Early Development and Patterning Jing Chen Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
138 Poster Session I Early Development and Patterning Saurav Mohanty Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
139 Poster Session I Early Development and Patterning David Green Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
140 Poster Session I Early Development and Patterning Tonatiuh Molina Villa Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
141 Poster Session I Early Development and Patterning Andrea Hallberg Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
142 Poster Session I Early Development and Patterning Danielle Hicks Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
143 Poster Session I Early Development and Patterning Benjamin Tajer Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
144 Poster Session I Early Development and Patterning Alexander Goloborodko Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
145 Poster Session I Early Development and Patterning Sharmin Hasan Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
146 Poster Session I Early Development and Patterning Dana Klatt Shaw Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
147 Poster Session I Early Development and Patterning Elliott Abrams Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
148 Poster Session I Early Development and Patterning Holly Gibbs Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
149 Poster Session I Early Development and Patterning Martin Silic Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
150 Poster Session I Early Development and Patterning Lizbeth Ramirez Vidal Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
151 Poster Session I Early Development and Patterning Kadeen Forrest Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
152 Poster Session I Early Development and Patterning Yuki Takeuchi Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
153 Poster Session I Early Development and Patterning Michael Ekker Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
154 Poster Session I Early Development and Patterning Alfire Sidik Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
155 Poster Session I Endodermal and Mesodermal Organs Benoit Haerlingen Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
156 Poster Session I Endodermal and Mesodermal Organs Christopher Lassiter Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
158 Poster Session I Endodermal and Mesodermal Organs Pierre Gillotay Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
159 Poster Session I Endodermal and Mesodermal Organs Yuya Sugano Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
160 Poster Session I Endodermal and Mesodermal Organs Scott Freeburg Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
161 Poster Session I Endodermal and Mesodermal Organs Kenneth Wallace Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
162 Poster Session I Endodermal and Mesodermal Organs Anne-Sophie Reuter Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
163 Poster Session I Endodermal and Mesodermal Organs Elliot Perens Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
164 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Anna Krauss Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
165 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Scott Taylor Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
166 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Lindy Brastrom Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
167 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Satoshi Ansai Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
168 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Hannah Gordon Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
169 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Patrick Boyd Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
170 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Nuala O'Leary Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
171 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Camillia Monestime Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
172 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Rebecca Robich Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
173 Poster Session I Gene Regulation, RNA and Genomics Mason Posner Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
175 Poster Session I Genome Editing Olivia Spead Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
176 Poster Session I Genome Editing Christoph Seiler Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
177 Poster Session I Genome Editing Hirotaka Ata Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
178 Poster Session I Genome Editing Alaa Koleilat Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
179 Poster Session I Genome Editing lalinka herath Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
180 Poster Session I Genome Editing Guili Song Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
181 Poster Session I Genome Editing Bastiaan Spanjaard Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
182 Poster Session I Genome Editing Chon-Hwa Tsai-Morris Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
183 Poster Session I Genome Editing Bing Xu Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
184 Poster Session I Genome Editing Gabriel Martínez-Gálvez Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
185 Poster Session I Genome Editing Robert Geisler Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
186 Poster Session I Genome Editing Wesley Wierson Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
187 Poster Session I Genome Editing Jennifer Anderson Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
188 Poster Session I Genome Editing Jeffrey Essner Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
189 Poster Session I Genome Editing Maira Almeida Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
190 Poster Session I Hematopoiesis: Development and Disease Hsin-Yu Chung Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
191 Poster Session I Hematopoiesis: Development and Disease Rebecca Belmonte Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
192 Poster Session I Hematopoiesis: Development and Disease Payton Laurie Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
193 Poster Session I Hematopoiesis: Development and Disease David Stachura Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
194 Poster Session I Hematopoiesis: Development and Disease Feng Liu Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
195 Poster Session I Hematopoiesis: Development and Disease Elizabeth Broadbridge Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
196 Poster Session I Hematopoiesis: Development and Disease John McElderry Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
197 Poster Session I Infection and Immunity Alan Hsu Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
198 Poster Session I Infection and Immunity Netta Golenberg Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
199 Poster Session I Infection and Immunity Camila Solis Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
200 Poster Session I Infection and Immunity Jennifer Gutzman Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
201 Poster Session I Infection and Immunity Annette Dean Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
202 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Gheyath Nasrallah Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
203 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Casey Carlisle Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
204 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Taijiro Yabe Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
205 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Matthias Hammerschmidt Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
206 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Sarah Sarich Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
207 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Khai Ang Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
208 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Tyler Ruel Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
209 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Abraha Kahsay Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
210 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Diego Hoyle Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
211 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Tom Carney Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
212 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Pamela Yelick Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
213 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Elizabeth LeClair Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
214 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Peng Huang Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
215 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Aaron van Loon Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
216 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Jamie Garcia Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
217 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Brianna Peskin Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
218 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Susan Wopat Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
219 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Andrew Aman Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
220 Poster Session I Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Olivia Hung-Jhen Chen Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
221 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Jessica Nelson Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
222 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Myeong-Kyu Kim Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
223 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Joy Meserve Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
224 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Jayme Hentig Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
225 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Harsimran Singh Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
226 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Philip Reinoß Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
227 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Elelbin Ortiz Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
228 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Zhaomin Zhong Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
229 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Inyoung Jeong Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
230 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Alexandra Schmidt Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
231 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Gideon Hughes Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
232 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Amrita Mandal Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
233 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Jatin Nagpal Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
234 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Tyson Fuller Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
235 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Koji Matsuda Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
236 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Florian Reichmann Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
237 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Julien Philippe Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
238 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Eric Horstick Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
239 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Hisaya Kakinuma Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
240 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Andrew Prendergast Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
241 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Qiuxiang Zhang Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
242 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Victoria Bedell Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
243 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Jung-Hwa Choi Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
244 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Han Wang Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
245 Poster Session I Neural Circuits and Behavior Erik Duboue Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
246 Poster Session I Vascular Biology Hyun Min Jung Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
247 Poster Session I Vascular Biology Jisheng Sun Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
248 Poster Session I Vascular Biology Marina Venero Galanternik Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
249 Poster Session I Vascular Biology Scott Paulissen Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
250 Poster Session I Vascular Biology Laura Pillay Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
251 Poster Session I Vascular Biology Megan Weaver Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
252 Poster Session I Vascular Biology Cassandra Field Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
253 Poster Session I Vascular Biology Jamie Genthe Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
254 Poster Session I Vascular Biology Lusi Gordon Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
255 Poster Session I Vascular Biology Lana Pollock Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
256 Poster Session I Vascular Biology Shunji Jia Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
257 Poster Session II Cardiac Development and Disease Huseyin Yalcin Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
258 Poster Session II Cardiac Development and Disease Vincenzo Di Donato Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
259 Poster Session II Cardiac Development and Disease Jaclyn Souder Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
260 Poster Session II Cardiac Development and Disease Hailey Edwards Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
261 Poster Session II Cardiac Development and Disease Rashid Minhas Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
262 Poster Session II Cardiac Development and Disease Yonghe Ding Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
263 Poster Session II Cardiac Development and Disease Deborah Yelon Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
264 Poster Session II Cardiac Development and Disease Rachel Ling Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
265 Poster Session II Cardiac Development and Disease Bijun Li Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
266 Poster Session II Cardiac Development and Disease Xidi Feng Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
267 Poster Session II Cardiac Development and Disease Meaghan Leslie Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
268 Poster Session II Cardiac Development and Disease H Joseph Yost Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
269 Poster Session II Cardiac Development and Disease Christina Dykeman Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
270 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Jeffrey Amack Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
271 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Peu Santra Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
272 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Magdalena Cardenas Rodriguez Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
273 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Kristin Gallik Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
274 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Elizabeth Falat Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
275 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles basma Adeeb Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
276 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Daniel Heutschi Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
277 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Amanda Marra Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
278 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Andrea James Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
280 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Mikaela Mallin Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
281 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Zvi Murry Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
282 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Anurag Kakkerla Balaraju Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
283 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Lindsay Rathbun Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
284 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Joseph Chambers Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
285 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Ying Cao Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
286 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Francesca Jean Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
287 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Jake Schnabl Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
288 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Miho Matsuda Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
289 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Hannah Olson Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
290 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Hillary McGraw Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
291 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Shengxuan Wang Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
292 Poster Session II Cell Migrations, Polarity, and Organelles Jane Rebman Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
293 Poster Session II (Cell Migration) Morphogenesis and Cell Migration Uma Neelathi Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
294 Poster Session II Neural Development and Regeneration Kathleen Whitlock Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
295 Poster Session II Neural Development and Regeneration Jinelle Wint Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
296 Poster Session II Neural Development and Regeneration Arife Unal Eroglu Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
297 Poster Session II Neural Development and Regeneration Weili Tian Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
298 Poster Session II Neural Development and Regeneration Manuel Rocha Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
299 Poster Session II Neural Development and Regeneration Kadidia Adula Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
300 Poster Session II Neural Development and Regeneration Sungmin Baek Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
301 Poster Session II Neural Development and Regeneration Kate Lewis Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
302 Poster Session II Neural Development and Regeneration Reinhard Koester Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
303 Poster Session II Neural Development and Regeneration Jennifer Liang Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
304 Poster Session II Neural Development and Regeneration Haley Ersfeld Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
305 Poster Session II Neural Development and Regeneration Sriivatsan Govinda Rajan Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
306 Poster Session II Neural Development and Regeneration Korri Burnett Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
307 Poster Session II Neural Development and Regeneration Elizabeth Haynes Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
308 Poster Session II Neural Development and Regeneration Andrew Latimer Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
309 Poster Session II Neural Development and Regeneration Lauryn Luderman Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
310 Poster Session II Neural Development and Regeneration Amanda Edson Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
311 Poster Session II Neural Development and Regeneration Kate Pinter Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
312 Poster Session II Neural Development and Regeneration Paul Miano Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
313 Poster Session II Neural Development and Regeneration James Lister Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
314 Poster Session II Neural Development and Regeneration Maksim Yakovlev Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
315 Poster Session II Neural Development and Regeneration Baul Yoon Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
316 Poster Session II Neural Development and Regeneration Meng Jia Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
317 Poster Session II Neural Development and Regeneration Kevin Thiessen Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
318 Poster Session II Signaling, Growth Control, and Cancer Fatima Hamouri Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
319 Poster Session II Signaling, Growth Control, and Cancer David Bensimon Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
320 Poster Session II Signaling, Growth Control, and Cancer Yi-Chun Ko Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
321 Poster Session II Signaling, Growth Control, and Cancer Ishani Banik Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
322 Poster Session II Signaling, Growth Control, and Cancer Charles Williams Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
323 Poster Session II Signaling, Growth Control, and Cancer Alessandra Welker Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
324 Poster Session II Signaling, Growth Control, and Cancer Bridget Fitzgerald Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
325 Poster Session II Signaling, Growth Control, and Cancer Hin-Fai Kwok Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
326 Poster Session II Signaling, Growth Control, and Cancer Yukinari Haraoka Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
327 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Marcia O'Connell Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
328 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Liana Engie Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
329 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Megan Tennant Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
330 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Braedan McCluskey Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
331 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Eliot Smith Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
332 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Ingo Braasch Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
333 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Erin Sorlien Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
334 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Rajeeb Swain Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
335 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Arne Lekven Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
336 Poster Session II Gene Regulation, RNA and Genomics Markus Westphal Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
337 Poster Session II Genome Editing Chon-Hwa Tsai-Morris Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
338 Poster Session II Genome Editing Kazuyuki Hoshijima Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
339 Poster Session II Genome Editing Jessica Garcia Fernandez Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
340 Poster Session II Genome Editing Xuanjun Yang Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
341 Poster Session II Genome Editing Lindsay Holden Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
342 Poster Session II Genome Editing Jan de Sonneville Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
343 Poster Session II Genome Editing Tanya Schwab Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
344 Poster Session II Genome Editing Roland Wu Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
345 Poster Session II Genome Editing Ryan Cotter Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
346 Poster Session II Genome Editing Joshua Yates Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
347 Poster Session II Genome Editing Ashley Sigafoos Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
348 Poster Session II Genome Editing Zachary WareJoncas Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
349 Poster Session II Genome Editing Kyle Schaefbauer Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
350 Poster Session II Genome Editing Mark Wishman Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
351 Poster Session II Genome Editing Shaoyuan Zhu Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
352 Poster Session II Genome Editing Qianni  Cheng Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
353 Poster Session II Genome Editing Ramil Noche Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
354 Poster Session II Hematopoiesis: Development and Disease Mattie Casey Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
355 Poster Session II Hematopoiesis: Development and Disease Rebecca Bubenheimer Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
356 Poster Session II Hematopoiesis: Development and Disease Bhawika Sharma Lamichhane Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
357 Poster Session II Hematopoiesis: Development and Disease Ramanagouda Bhojappa Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
358 Poster Session II Hematopoiesis: Development and Disease Dionna Kasper Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
359 Poster Session II Hematopoiesis: Development and Disease Nicole Glenn Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
360 Poster Session II Hematopoiesis: Development and Disease Karoly Majtenyi Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
361 Poster Session II Infection and Immunity Laurel Thompson Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
362 Poster Session II Infection and Immunity Cressida Madigan Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
363 Poster Session II Infection and Immunity Javiera De la Paz Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
364 Poster Session II Infection and Immunity Jennifer Heppert Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
365 Poster Session II Infection and Immunity Kevin Lanham Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
366 Poster Session II Infection and Immunity Jill de Jong Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
367 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Xuan He Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
368 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Yufeng Si Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
369 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Alexandra Scalici Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
370 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Emily Bain Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
371 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Siping Li Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
372 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Noriko Ichino Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
373 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue William Jackman Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
374 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Weiting Zhang Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
375 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Fang Wang Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
376 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Jacob Daane Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
377 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Robert Cornell Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
378 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Timothy Kuka Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
379 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Kelly Miao Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
380 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Rodney Dale Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
381 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Kryn Stankunas Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
383 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Camille Mumm Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
384 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Gage Crump Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
385 Poster Session II Musculoskeletal System, Skin, and Connective Tissue Jun Shi Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
386 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Slobodan Macura Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
387 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Morgan Sturgeon Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
388 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Vu Nguyen Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
389 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Lavinia Sheets Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
390 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Veronika Miskolci Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
391 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Yingbin Zhong Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
392 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Spencer Katz Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
393 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Xiaona Xu Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
394 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Anthony Cirrincione Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
395 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Yong Long Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
396 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Audrey Calvird Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
397 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Trudi Westfall Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
398 Poster Session II Physiology, Metabolism and Disease Rachna Mirchandani Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Main Lounge
399 Poster Session II Regeneration and Stem Cells abdalla Elbialy Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
400 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Rashmi Mishra Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
401 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Laure Mancini Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
402 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Jayne Squirrell Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
403 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Chenglu Xiao Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
404 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Zongbin Cui Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
405 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Shashwati Bhattacharya Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
406 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Mary Iovine Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM State Room
407 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Ashley Smith Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
408 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Mira Pronobis Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
409 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Joseph Goldman Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
410 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Manuela Lahne Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
411 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Wesley Wierson Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
412 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Fei Sun Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
413 Poster Session II Regeneration and Stem Cells John Thompson Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
414 Poster Session II Regeneration and Stem Cells Jennifer Liang Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Class of 1924 Reception Room
415 Poster Session III Early Development and Patterning F. Bryan Pickett Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
416 Poster Session III Early Development and Patterning James Chen Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
417 Poster Session III Early Development and Patterning Braden Rolig Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
418 Poster Session III Early Development and Patterning Allison Jamieson-Lucy Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
419 Poster Session III Early Development and Patterning Jianfeng Zhou Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
420 Poster Session III Early Development and Patterning David Tatarakis Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
422 Poster Session III Early Development and Patterning Francesca Tuazon Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
423 Poster Session III Early Development and Patterning Irina Sedykh Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
424 Poster Session III Early Development and Patterning Natalie Gath Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
425 Poster Session III Early Development and Patterning Nan Xu Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
426 Poster Session III Early Development and Patterning Kaylia Duncan Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
427 Poster Session III Early Development and Patterning Patricia Mendoza-Garcia Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
428 Poster Session III Early Development and Patterning Ryan Trevena Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
429 Poster Session III Early Development and Patterning Cassandra Orr Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
430 Poster Session III Early Development and Patterning Sarah DeBehnke Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
431 Poster Session III Early Development and Patterning Kathryn Hendee Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
432 Poster Session III Early Development and Patterning Nina Mitic Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
433 Poster Session III Early Development and Patterning Nathan Hart Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
434 Poster Session III Early Development and Patterning Sonya Widen Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
435 Poster Session III Early Development and Patterning Carlee Cunningham Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
436 Poster Session III Early Development and Patterning Paul Chrystal Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
437 Poster Session III Early Development and Patterning Jennifer Hocking Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
438 Poster Session III Early Development and Patterning Pancharatna Katti Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
439 Poster Session III Endodermal and Mesodermal Organs Jocelyn Steinfeld Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
440 Poster Session III Endodermal and Mesodermal Organs Kun Wang Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
441 Poster Session III Endodermal and Mesodermal Organs Bo Hu Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
442 Poster Session III Endodermal and Mesodermal Organs Tokiharu Takahashi Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
443 Poster Session III Endodermal and Mesodermal Organs Elvin Morales Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
444 Poster Session III Endodermal and Mesodermal Organs Carolyn Maskin Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
445 Poster Session III Endodermal and Mesodermal Organs Janice Love Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
446 Poster Session III Endodermal and Mesodermal Organs Kitt Franse Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
447 Poster Session III Endodermal and Mesodermal Organs Greg Bonde Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
448 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Jeffrey Kelu Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
449 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Jacqueline Chin Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
450 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Kimberly McArthur Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
451 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Andrew Miller Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
452 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Nicholas Santistevan Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
453 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Louis Leung Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
454 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Cheol-Hee Kim Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
455 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Chong Yee Hang Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
456 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Jennifer Panlilio Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
457 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Ravindra Peravali Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
458 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Nathan Martin Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
459 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Matthew McCarroll Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
460 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Alexander Wisner Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
461 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Katie Drerup Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
462 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Jennifer Cheng Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
463 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Emilia Asante Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
464 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Narendra Pathak Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
465 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Brian McDermott Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
466 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Karl Clark Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
467 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Katie Kindt Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
468 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Kurt Marsden Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
469 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Devynn Hummel Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
470 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Ashwin Bhandiwad Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
471 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Anand Chandrasekhar Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
472 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Zongwei Chen Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
473 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Marnie Halpern Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
474 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Christina Szi Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
475 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Henning Schneider Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
476 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Kristina Poston Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
477 Poster Session III Neural Circuits and Behavior Koichi Kawakami Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
478 Poster Session III Neural Degeneration, Regeneration and Disease Xi Li Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
479 Poster Session III Neural Development and Regeneration Karen Mruk Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
480 Poster Session III Neural Development and Regeneration Beth Harvey Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
481 Poster Session III Neural Development and Regeneration Leah Campbell Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
482 Poster Session III Neural Development and Regeneration Cory Weaver Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
483 Poster Session I Neural Development and Regeneration Heather Leskinen Thurs., June 21 7:00 PM - 9:30 PM State Room
484 Poster Session III Neural Development and Regeneration Dane Kawano Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
485 Poster Session III Neural Development and Regeneration Savini Thrikawala Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
486 Poster Session III Neural Development and Regeneration Lauren Walker Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
488 Poster Session III Neural Development and Regeneration Masahiko Hibi Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
489 Poster Session III Neural Development and Regeneration Jenny Lenkowski Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
490 Poster Session III Neural Development and Regeneration Tatiana Gaitan Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
491 Poster Session III Neural Development and Regeneration Shreya Banerjee Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
492 Poster Session III Neural Development and Regeneration Maria Iribarne Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
493 Poster Session III Neural Development and Regeneration Tsubasa Itoh Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
494 Poster Session III Neural Development and Regeneration Barbara Lom Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Great Hall
495 Poster Session II Neural Development and Regeneration John Kuchtey Fri., June 22 7:00 PM - 9:30 PM Great Hall
496 Poster Session III Neural Development and Regeneration Joshua Hobgood Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
497 Poster Session III Neural Development and Regeneration Frauke van Bebber Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
498 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Alysha Higgs Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
499 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Keith Cheng Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
500 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Daniel Koehler Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
501 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Wilson Pinto Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
502 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Wei-Chia Tseng Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
503 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Ghislain Breton Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
504 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease I-Chun Tsai Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
505 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Kristin Ates Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
506 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Lewis White Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
507 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Jonathon Hill Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
508 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Wenting Xie Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
509 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Savanna Sheridan Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
510 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Ashley Scott Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
511 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Chengdong Liu Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
512 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Irvin Huang Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
513 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Makayla Serres Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
514 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Carla Koehler Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
515 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Smijin Soman Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
516 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Kurt Weiss Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
517 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Itallia Pacentine Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
518 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Yifu Ding Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
519 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Kayla Kindig Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
520 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Noriko Ichino Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
521 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Takuya Sakaguchi Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
522 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Ashley Purdy Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
523 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Steven Farber Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
524 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Wilson Pinto Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
525 Poster Session III Physiology, Metabolism and Disease Katharine Ellis Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
526 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Jingli Cao Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
527 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Caramai Kamei Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
528 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Thomas Gallegos Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
529 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Mark Lush Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Main Lounge
530 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Lauren Saunders Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
531 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Brooke Chambers Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
532 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Jason Meyers Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
533 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Palsamy Kanagaraj Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
534 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Juan Manuel Gonzalez-Rosa Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
535 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Palsamy Kanagaraj Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
536 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Scott Stewart Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
537 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Michael Parsons Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
538 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Isaac Oderberg Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
539 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Molly Klare Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
540 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Elizabeth Rochon Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
541 Poster Session III Regeneration and Stem Cells Mahmoud Khalil Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
542 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Benjamin Korte Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
543 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Alex Lin Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
544 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Dalton Brunson Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
545 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer chuan yan Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
546 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Kazi Nazrul Islam Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
547 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Maura McGrail Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
548 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Aniket Gore Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
549 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Madeline Hayes Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
550 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer GuangJun Zhang Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
551 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Gilseung Park Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
552 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Jessica Burroughs-Garcia Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
553 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Robyn Umans Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
554 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Jessica Hsu Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
555 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Sarah Baxendale Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
556 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Andrea Henle Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
557 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Mattie ten Kate Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
558 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Yi Xin Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
559 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Hannah Burr Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
560 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Nandini Asokan Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
561 Poster Session III Signaling, Growth Control, and Cancer Kat Daly Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM State Room
562 Poster Session III Vascular Biology Brant Weinstein Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
563 Poster Session III Vascular Biology Nabila Bahrami Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
564 Poster Session III Vascular Biology Rachel Koch Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
565 Poster Session III Vascular Biology Charlene Watterston Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
566 Poster Session III Vascular Biology Jeong-Soo Lee Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
567 Poster Session III Vascular Biology David Casie Chetty Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
568 Poster Session III Vascular Biology Luke Hoeppner Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
569 Poster Session III Vascular Biology Luke Hoeppner Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
570 Poster Session III Vascular Biology Yu-Huan Shih Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
571 Poster Session III Vascular Biology Jennifer Schumacher Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
572 Poster Session III Vascular Biology Jasper Greysson-Wong Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Class of 1924 Reception Room
573 Poster Session III (Cell Migration) Morphogenesis and Cell Migration Andrew Waskiewicz Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Capitol View
574 Poster Session III (Cell Migration) Cilia, Cell and Tissue Polarity Chengtian Zhao Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Capitol View
575 Poster Session III (Gene Regulation) Emerging Technologies: Genetics and Genomics Jason Burgess Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Capitol View
576 Poster Session III Neural Circuits, Neurophysiology and Behavior Cole Helsell Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Capitol View
577 Poster Session III Neural Development and Regeneration Ghahyun Kim Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Capitol View
578 Poster Session III Neural Development and Regeneration Gina Castelvecchi Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Capitol View
579 Poster Session III Neural Development and Regeneration University of Toronto Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Capitol View
580 Poster Session III Early Development and Patterning Matt McFaul Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM Capitol View
581  Poster Session III   Matthias Hörtenhuber  Sat., June 23 4:00 PM - 6:30 PM   Capitol View

International Zebrafish Society | All Rights Reserved
18501 Kingshill Road
Germantown, MD 20874
p. 844.216.2079 | f. 844.216.2079
            info@izfs.org